Községünk története

Ezen az oldalon található az a folyamatosan bővülő gyűjtemény, amely a községünk történetének azokat az elérhető forrásait, feldolgozásait, adatait tartalmazza, amely az elmúlt időszakban a birtokunkba került. Megtalálhatók itt régebbi helytörténeti kutatások anyagai, a környezetünkről /pl. Száraz-ér, Zsibrik-domb/ szóló esszék, tanulmányok, előadások. Szintén ide tettük a Barangolón megjelent, és a helytörténethez köthető cikkek archívumát. Itt szerepelnek azoknak a személyeknek az életrajzi adatai is, akik valamilyen módon jelentős szerepet játszottak a község életében, vagy olyan eredményt értek el, ami jelentősnek mondható /pl. sport, művészet terén/. Szeretnénk elmondani, hogy természetesen a gyűjtemény nem teljes, és a mi szempontjaink szükség szerint szubjektívak is, de kérünk mindenkit, aki a gyűjteményhez hozzá tud és akar járulni akár dokumentumokkal, akár saját írásával, vagy csak véleményével, keressen meg minket.

Levélben: 5811 Végegyháza, Széchenyi út 7/B

Vagy személyesen, hiszen nap, mint nap találkozhatunk községünkben.

Az itt összegyűlő anyagok, és a már meglevőek felhasználásával, valamint a helytörténeti klub gyűjtéseivel, valamint célirányos kutatások végzésével folyamatosan bővítjük a Barangoló Gyüjteményes Ház kiállításait, ami bemutatja őseink életét, szokásait, és emléket is állít nekik. Mi azt valljuk: „Aki a múltját nem ismeri és becsüli, annak jövője sincs igazán”.

Végegyháza község rövid története

Végegyháza címere

Tanulmányok, dolgozatok, kutatási eredmények községünkről

Természeti környezetünkről szóló anyagok