Farsang Kupa 2009

Ismét Végegyházán randevúztak az asztalitenisz szerelmesei február 21-én, szombaton az Általános Iskola tornatermében és a Művelődési Házban rendezett tornán.

Megtréfálta a 9. Farsang Kupa rendezőit az időjárás, hiszen hó borította be az egész megyét, így az utazási viszontagságok miatt kisebb csúszással indult a vetélkedés. Tél tábornok támadásai ellenére is minden résztvevő csapat megérkezett, így semmi nem állt útjába a nemes küzdelemnek.

A versenyt Baráth Mihály alpolgármester úr nyitotta meg, majd Bognár István, a Végegyházi Asztalitenisz Klub vezetője köszöntötte a vendégeket, többek között Czebe Gyulát, a Békés Megyei Asztalitenisz Szövetség főtitkár-helyettesét, majd ismertette a torna lebonyolításának részleteit.

Hat település nyolc csapata küzdött meg a vándorserlegért, így Békés, Csárdaszállás I., II., Gyoma-Pack, Sarkad, Tótkomlós és Végegyháza I., II. Az idén először női villámtornát is szerveztek kétfős csapatokkal, ahol Csárdaszállás hölgyei küzdöttek meg a végegyházi I-es, II-es csapattal. Nem meglepő módon a hölgyek küzdelmeit is sokan figyelték, és azzal sem árulunk el titkot, hogy főleg az urak. A verseny szervezői remélik, hogy a női tornával hagyományt teremtettek, és szeretnék az elkövetkezendő tornákon is megrendezni ezt a viadalt.

A férfi versenyen részt vevő csapatokat két négyes csoportba sorsolták, a csoportok körmérkőzésekkel döntötték el a csoporthelyezéseket, a két csoport között helyosztók döntöttek a végleges helyezésekért.

Ahogy közeledtek a döntő mérkőzések, úgy fokozódott az izgalom a termekben. Végül a csoporteredmények ismeretében kiderült, hogy a Gyoma-Pack és a házigazda végegyházi csapat közül kerül ki a kupagyőztes. Délután 4-re biztossá vált, hogy a hazai csapat nagy küzdelemben győzedelmeskedett, és itthon tartotta a vándorserleget.

A csapatokra ezután már csak két feladat várt, átvenni a díjakat, és elfogyasztani a finom vacsorát. A díjakat Agonás Margit, iskolánk igazgatója adta át a versenyzőknek. A verseny után Bognár István elmondta, hogy nagyon örül, hogy ismét magas színvonalú és nagyon jó hangulatú versenyt tudtak szervezni.  Külön örült a női verseny létrejöttének, és az sem utolsó eredmény, hogy 45 versenyző mérte össze tudását a mai napon. Elmondhatjuk, hogy a Végegyházi Farsang Kupa megyeszerte öregbíti asztaliteniszezőink jó hírét.

A főszervező azt is elmondta, hogy a verseny megrendezésében segítséget nyújtott Végegyháza Község Önkormányzata, az Általános Iskola, Bognár Istvánné, Bognár József és családja, Császár Ferenc és családja, Cséfán János, Czinkus Imre, Czuth Pálné, Gyebnár Tibor, Gyebnárné Mracskó Magdolna és Nagy György Józsefné. A verseny díjazásában segített a Békés Megyei Asztalitenisz Szövetség, ők az érmeket ajánlották fel, a végegyházi klub tagjai, akik a serlegeket vásárolták meg és Varchó István polgármester úr, aki különdíjat ajánlott fel.

A 9. Farsang Kupa meghívásos asztalitenisz csapatverseny végeredménye:

Női villámtorna:

I. Végegyháza I (Szabóné Kiss Szilvia, Császár Vivien)

II. Csárdaszállás

III. Végegyháza II (Ribovics Jánosné, Császárné Chuth Erzsébet)

Férfiak:

I. Végegyháza I (Bognár István, Kerekes Róbert, Nagy György József, Mikula László, Molnár András)

II. Gyoma-Pack

III. Sarkad

IV. Békés

V. Csárdaszállás I

VI. Tótkomlós

VII. Végegyháza II. (Ribovics János, Dobos András, Hegyi Tibor, Szabóné Kiss Szilvia, Szabó Zoltán)

VIII. Csárdaszállás II

A legsportszerűbb csapat különdíját Csárdaszállás I csapata kapta.

- HL –