Esőben is takarítottunk!

Bebizonyosodott, hogy nem csak a horgászok, hanem a végegyházi környezetvédők is fanatikus emberek, hiszen a szakadó eső ellenére is elindultak szemetet szedni a Száraz-ér mentén.

Nem csak a házunk táján söpörtünk 2010. október 16-án délután a környezetvédelmi és takarítási akció keretében a Száraz-ér mentén, sőt elektronikus hulladékgyűjtést is szerveztünk a végegyházi lakosoknak.

Szombat délutánra már nem csak a borús idő, de az – akkor már kiadósnak mondható – eső is elronthatta volna az akcióban résztvevők kedvét. De nem így történt! Csak úgy, mint 2008 tavaszán, a Barangoló Közhasznú Egyesület első takarítási felhívására, most is volt vállalkozó szellemű környezetvédő, akiket nem állíthatott meg az időjárás viszontagsága. Közel harmincan indultunk el a régi bikaistálló elől, gyerekek és felnőttek vegyesen, hogy végigjárjuk azt az útvonalat, melyet minden tavasszal és ősszel végigpásztázunk a Miénk itt a tér akciónk keretében.

Már az első percekben átáztunk, ennek ellenére nagyon vidám hangulatban sétáltunk szemetet szedve. Igaz most kevesebbet gyönyörködtünk a táj szépségében, lépésről lépésre vigyáznunk kellett, el ne csússzunk a sárban, de az utunkba került szemeteket folyamatosan gyűjtöttük zsákjainkba. Munkánkat könnyítette, hogy most sem találtunk sok hulladékot. A jó órás túránk alatt a környezetvédelmen kívül sokan példát mutattak segítőkészségükről is, hiszen szorult helyzetekből mindig volt, aki segítséget adjon.

S ami még feltűnő lehetett, ha valaki látott bennünket, nagyon sokat nevettünk. Végignézve magunkon, volt is rá ok. Az eső pedig már senkit nem zavart, nem is nagyon vettük észre. Az általunk összegyűjtött zsákokat most is Gyebnár Tibor szállította el, a virgonc fiatalokkal együtt.

14 órától nem csak a takarítási akciónk kezdődött, a bikaistállóban a használaton kívüli elektromos eszközöket, gépeket is vártuk, egészen délután öt óráig.

Mind a szemetet, mind az elektronikus hulladékokat a TAPPE Kft. szállítja majd el.

Ebben az évben is voltak támogatóink, akik az akcióban résztvevőkön kívül segítséget nyújtottak: Gyebnár Tibor, Jámborné Svorenj Szilvia, Végegyháza Község Önkormányzata, Vidékfejlesztési Minisztérium Zöld Forrás pályázata.

Az esti szalonnasütés sajnos az eső miatt elmaradt, de találunk majd alkalmat, amikor még pótolhatjuk az összejövetelt.

- HJ -