Karácsonyi ebéd a Civilek Házában

A Mozgáskorlátozottak Egyesületének Végegyházi csoportja 2013. december 18-án tartotta évzáró karácsonyi összejövetelét.

A rendezvényen negyven vendég jelent meg és ezen felül, még 28 tag kapta meg házhoz szállítva az egyesület önkéntesei által főzött finom gulyást.

A szervezők meghívására eljött Bogdán József, az Orosházi Mozgáskorlátozottak Egyesületének elnöke, Danicskáné Icuka gazdasági vezető, Merényiné Szentmiklósi Etelka, a Magyar Vöröskereszt Mezőkovácsházi Területi Szervezetének területi vezetője, Varchó István, községünk polgármestere, Király Rita és Gyovai Csanád gazdálkodók, az egyesület támogatói, Elek János a Végegyházi Vagyonvédelmi Polgárőr Egyesület elnöke és Horváth László, a Barangoló Közhasznú Egyesület képviselője.

Elek Jánosné köszöntötte a vendégeket és tagokat. A rövid köszöntő után Varchó István polgármester méltatta a klub egész éves munkáját, és kijelentette, hogy a civil szervezetek rengeteg területen segítik az Önkormányzat munkáját, s ezért köszönet illeti őket.

Bogdán József arról beszélt, hogy a végegyházi szervezet példamutató munkája és tevékenysége nagyban hozzájárul a kistérség és a megye mozgáskorlátozottainak a  megbecsüléséhez és jó hírnevéhez. Ajándékot kapott a tevékenységéért Elek János, Molnár Ferencné, Király Rita és Gyovai Csanád, és az éves munkáját megköszönendő Elek Jánosnét is megajándékozta az Orosházi területi egyesület vezetője.

Merényiné Szentmiklósi Etelka kért ezután szót és elmondta, nagyon jó az együttműködés a két szervezet között. Kihasználva az alkalmat kitüntetéseket és ajándékokat adott át  többszörös véradóinknak, Czuth Szilviának, Almási Lászlónak, Hodos Zoltánnak, Bálint Józsefnek és Csurár Pálnak. Régi rendszeres véradóként Czuth Mártonné, és  Szlamcsik András vehetett át ajándékot, a véradások szervezésében nyújtott segítségért pedig Czuth Pálné, Elek Jánosné, Elek János, Kiss Károlyné és Ribovics Jánosné.

A vendégek ezek után megnézhették a Savió Szent Domonkos Katolikus Általános Iskola és Óvoda óvodásainak karácsonyi műsorát, amely nagy sikert aratott és bizony akadt, aki megkönnyezte az ünnepi előadást.

A műsor után Mihály Terézia mondott egy, az alkalomhoz illő verset a vendégeknek. Majd következett az ebéd, mely mindenkinek ízlett. Utána még sokáig beszélgettek a vendégek a fehér asztal mellett.

A rendezvény sikere is azt bizonyította, hogy azok a közösségek, amelyeknek fontos az összetartozás és a szolidaritás, nehéz körülmények között is sikeresen tudnak működni.

Horváth László